Mazury i Warmia

Mazury i Warmia

05-08 sierpnia 2021

Dzień I 04/05.08

Zbiórka w zatoce przy kościółku szkolnym w Bochni i wyjazd o godz. 23:00 (04.08.2021). Przejazd do Wizna – Polskie Termopile z 1939. Następnie Jedwabne – Mogiła - pomnik Żydów pomordowanych podczas II wojny światowej później zwiedzanie Twierdzy Ossowiec. Twierdza z drugiej połowy XIX wieku, w Polsce znana z 6,5-miesięcznej obrony podczas I wojny światowej. Na początku XX wieku zaliczana do najnowocześniejszych twierdz świata.  Nigdy nie została zdobyta.

Ok. 18:00 – zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym i posiłek.

Dzień II  06.08

Śniadanie, przejazd i zwiedzanie na trasie:

Mamerki – Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych (OKH), kopia Bursztynowej komnaty - ósmy cud świata. Następnie Stoczek Warmiński - miejsce uwięzienia Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego. Gietrzwałd - zasłynął za sprawą objawień Matki Boskiej, które jako jedne z nielicznych na polskich ziemiach, które uznane zostały przez Kościół. Znajduje się tu Sanktuarium Maryjne, gdzie corocznie pielgrzymuje około milion osób. Obiadokolacja.

Dzień III 7.08

Śniadanie, przejazd i zwiedzanie na trasie:

Pochylnia Buczyniec – rejs statkiem - to jedna z pięciu pochylni, które znajdują się na Kanale Elbląskim. To między innymi właśnie dzięki niej turyści mają okazje doświadczyć niesamowitego uczucia, jakim jest żeglowanie bez wody. Buczyniec to pierwsza pochylnia, na którą wpływają statki, płynące od strony Pojezierza Iławskiego. Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Grunwald – miejsce jednej z największych bitew średniowiecznej Europy. Obiadokolacja.

Dzień IV 8.08

śniadanie, przejazd i zwiedzanie na trasie:

Do niedawna Jeruzal był cichą i nieznaną wsią, jakich wiele w Polsce, ale od pewnego czasu jest to jedna z najbardziej popularnych wiosek, a to za sprawą serialu telewizyjnego Ranczo i filmu fabularnego Ranczo-Wilkowyje. Kazimierz Dolny - spacer i krótki pobyt w miejscowości.

Urokliwy rynek, zabytkowe spichlerze, Wisła i bliskość natury sprawiają, że trudno oprzeć się temu miejscu.

Przyjazd do Bochni w godzinach późnowieczornych/nocnych

Koszt wyjazdu:

Członkowie PTTK – 930 zł

Pozostali – 950 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

• transport autokarem, opłaty drogowe, parkingowe;
  • 3 noclegi w Ośrodku Wczasowym w Sorkwitach (pokoje 2 i 3 os. z łazienkami);
  • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje;
  • opieka pilota – przewodnika;
  • opłata klimatyczna;
  • ubezpieczenie: NNW;
  • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Uczestnicy nie muszą korzystać z wycieczek fakultatywnych mogą zostać w obiekcie i korzystać z atrakcji ośrodka

Koszt dodatkowy stanowią bilety do zwiedzanych obiektów 90zł (płatne podczas zbiórki)

Zapisy z równoczesną wpłatą zaliczki w wysokości 350 zł/os.,
pozostałą kwotę należy uiścić do 29 lipca br.

Uczestnicy wycieczek są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących
zaleceń związanych z przeciwdziałaniem i zapobieganiem COVID-19

Ilość miejsc ograniczona!

Regulamin:

• Młodzież do lat 18. może wziąć udział tylko pod opieką osób dorosłych.
  • Impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne!
  • Zapisując się na wyjazd każdy uczestnik akceptuje zawarte w ofercie warunki oraz wyraża zgodę na publikowanie zdjęć z tego wydarzenia na stronie internetowej PTTK O/Bochnia, podmiotów współpracujących czy lokalnych portalach informacyjnych.
  • Organizatorzy nie zwracają kosztów wycieczki osobom zgłoszonym i przyjętym na imprezę, które nie wzięły w niej udziału.
  • Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Karty Turysty.
  • Kierownictwo imprezy nie przejmuje odpowiedzialności za wypadki i szkody wynikłe w czasie wycieczki, zarówno wobec uczestników, jak i osób trzecich.
  • Ostateczna interpretacja regulaminu i zmiany programowe należą do kierownictwa wycieczki.
  • Za nieprzestrzeganie powyższego regulaminu oraz zasad kulturalnego zachowania się uczestnicy mogą być wykluczeni z imprezy.
  • Ubiór odpowiedni do pory roku i warunków pogodowych, warto zabrać ze sobą termos z ciepłą herbatą oraz dużo dobrego humoru
  • Członkowie PTTK z opłaconą składką mają ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
  • Uprzejmie informujemy uczestników wycieczek organizowanych przez Oddział PTTK w Bochni; że po zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 2 dni w przeciwnym razie osoba ta zostanie skreślona z listy wycieczki.

UWAGA: Biuro nie ponosi odpowiedzialności za zmiany cen biletów oraz zmiany godzin otwarcia obiektów. Na wyjazd należy zabrać obuwie turystyczne.

Miła turystyczna atmosfera i piękne widoki – gratis!

Zapisy w biurze Oddziału PTTK, ul. Bernardyńska 10, 32-700 Bochnia
tel. 14 612 27 62, e–mail: pttkbochnia@interia.pl