W związku z obchodami 95 rocznicy założenia Oddziału PTTK w Bochni i przewidywaną za pięć lat okrągłą, setną rocznicą, Zarząd Oddziału PTTK w Bochni ustanawia odznakę Turystyczną „SETKA” "Stuletnia Epoka Turystyczno - Krajoznawczej Aktywności" (zwana dalej odznaką).
Zasady zdobywania odznaki:
- za każdy kilometr przewyższenia dostajemy 1 punkt (przykładowy przelicznik: 100m przewyższenia to 0,1 punktu, 1000 m przewyższenia to 1 punkt)
- Punkty zaokrąglają się do dwóch miejsc po przecinku – liczymy pełne wartości
(przykład: podczas wycieczki pokonaliśmy trasę o długości 12 km i przewyższenie na trasie było 537 m. Punkty, które zdobędziemy to 0,53 punktu)
- by zdobyć odznakę należy zdobyć 100 punktów
6. Jest możliwe zdobywanie odznaki również używając nart skiturowych lub biegowych albo splitboardu. Suma zdobytych w taki sposób punktów nie może przekroczyć 50% wszystkich zdobytych punktów.
7. Podczas wędrówek należy zdobywać potwierdzenia odbytych tras
Potwierdzenie odbytej wycieczki i zdobytych punktów przewyższenia należy dokumentować na jeden z wybranych sposobów:
1. Dzienniczek. Aby zdobyć odznakę należy prowadzić dziennik wypraw. Może być to duży zeszyt lub skoroszyt. Należy tam wpisać:
- datę odbycia wycieczki
- opisać trasę – punkt początkowy, końcowy, punkty pośrednie
- wpisać długość trasy oraz przewyższenie całkowite – przeliczyć na punkty wg. § 2 pkt. 5
- zamieścić 1-3 zdjęć z odbytej wycieczki. Na zdjęciu powinna być widoczna osoba zdobywająca odznak
2. „Strava”. Aby zdobyć odznakę należy używać aplikacji “Strava”. Aplikacja ta jest dostępna na telefony z systemem Android oraz Apple. Wystarczy używać wersji darmowej, bo w niej jest wszystko co jest potrzebne w tym przypadku. Podczas wędrówki włączamy nagrywanie trasy (musi być włączona lokalizacja w telefonie), a po odbytej wycieczce „udostępniamy” trasę na e-maila:
setka.pttk.bochnia@gmail.com
- e mail tytułujemy swoim imieniem i nazwiskiem
- w załączniku z aplikacji „Strava” powinna być widoczna mapa wraz długością, czasem oraz przewyższeniami na trasie
- w e-mailu należy wpisać góry w jakich wycieczka się odbyła oraz dodatkowo dołączyć 1-3 zdjęć z odbytej wycieczki. Na zdjęciu powinna być widoczna osoba zdobywająca odznakę.
- W przypadku takiego sposobu weryfikacji można wysyłać trasy na bieżąco, bez czekania na zdobycie całego kompletu punktów. Będą tworzone katalogi wraz z danymi oraz punktami dla każdego zdobywcy
- zdjęcia wysłane w e-mailu będą wykorzystane tylko do celów weryfikacji odznaki. Nie będą używane ani udostępniane w żaden inny sposób
Dodatkowe informacje: