Żywieckie Płaje - wędr...

Żywieckie Płaje - wędrówka z namiotem

2024-05-31

Żywieckie Płaje

trzy dni wędrówki z namiotem i biwak na beskidzkiej polanie
czyli sztuka palenia ognisk, szukania wody, robienia podpłomyków i małej nawigacji... a to wszytko w cieniu Babiej Góry.

31.05.-2.06.2024

Żywieckie Płaje to trzydniowa wyprawa przez główne trakty Beskidu Żywieckiego. Wyprawa ta wymaga od nas dość dobrego przygotowania fizycznego, ekwipunkowego oraz pozytywnego odbioru trudów wspólnego wędrowania :)
Doświadczenia tej wędrówki będą dla nas miłym wspomnieniem oraz świetnym sprawdzianem szczególnie dla osób które wybierają się na sierpniowa wyprawę w góry Rumunii.

Powędrujemy z plecakami, spać będziemy w namiotach, wodę będziemy poszukiwać a posiłki przyrządzać przy ognisku.

Chętni będą też mogli przejść podstawowe przeszkolenie z małej nawigacji.

Piątek,  31.05.2024

7:00 – Bochnia - z przystanku: PLAC PUŁASKIEGO (obok Sądu) lokalizacja

I dzień wędrówki - 9 km

Przełęcz Glinne - Przełęcz Głuchaczki - zakładanie obozu

II dzień wędrówki - 9,5 km

10:00 wymarsz: Mędralowa - Kolisty Groń - Czerniawa Suchą - Jałowiec

III dzień wędrówki - 15 km

9:00 wymarsz: Przełęcz Opaczne, Przełęcz Kolędowali, Kiczora, Przysłop, Hyrby i zejście czerwonym szlakiem do Suchej Beskidzkiej

W Suchej czas wolny i powrót, wyjazd ok godziny 16:30, w Bochni będziemy ok godziny 18:30.

Podstawowe zasady:

Rozbijamy obóz z własnych namiotów, korzystamy z miejscowych zasobów wody, przygotowujemy wspólnie ognisko i biesiadujemy przy ognisku, korzystamy z własnych zasobów prowiantu.

Rano zwijamy obóz, sprzątamy po sobie i ruszamy na dalszą wędrówkę.

Członkowie PTTK  –  250

Sympatycy –  270

• - opiekę przewodnika (PM);
  • - transport na miejsce wyjścia na szlak i transport powrotny do Bochni
  • - wsparcie przy rozbijaniu obozu
  • - szkolenie z małej nawigacji

Wycieczka odbywa się bez względu na warunki atmosferyczne. Wycieczka odbędzie się po zapisaniu się wymaganej, minimalnej ilości osób.  Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy w zależności od warunków atmosferycznych.