Tatry - Gęsia Szyja

2024-04-20

Tatry -

Gęsia Szyja

Zapraszamy na wędrówkę najstarszym wyznakowanym szlakiem tatrzańskim !

Szlak swój początek bierze w 1887 roku kiedy to Walery Eljasz-Radzikowski, krakowski malarz i znawca gór, przy współpracy z
Towarzystwem Tatrzańskim, które dostarczyło mu farby i tragarza, wyruszył z Jaszczurówki przez Polanę Waksmundzką do schroniska w Starej Roztoce, aby wyznakować pierwszy turystyczny szlak w Tatrach.

Po drodze wejdziemy też na Gęsią Szyję aby nacieszyć oczy wspaniałym górskim krajobrazem, a później dotrzemy do Schroniska PTTK w Dolinie Roztoki by uzupełnić nadwątlone siły.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników Tatr!

Sobota,  20.04.2024

5:30 – Bochnia - nowe miejsce odjazdu - z przystanku: PLAC PUŁASKIEGO (KOŁO SĄDU) lokalizacja

Brzesko - opcjonalnie - (proszę zgłaszać przy zapisie)

Gdów - opcjonalnie - (proszę zgłaszać przy zapisie)

Trasa: Toporowa Cyrhla - Psia Trawka - Rówień Waksmundzka - Gęsia Szyja (1489 m.n.p.m)- Rówień Waksmundzka - Polana pod Wołoszynem - Wodogrzmoty Mickiewicza - Schronisko PTTK w Dolinie Roztoki - Wodogrzmoty Mickiewicza - Palenica Białczańska

Czas przejścia: około 7 h
Przewyższenie: około 700 m
Długość: około 16,5 km
Punkty GOT: 24 pkt

Powrót: około 19:00-20:00

Członkowie PTTK  –  95

• - opiekę przodownika (ŁP);
  • - transport autokarem, opłaty drogowe, parkingowe;

Koszty dodatkowe:

Uwaga:

• - Zabieramy kije trekkingowe, raczki, czołówki, odzież przeciwdeszczową/ zimową, herbatę lub coś ciepłego do picia, zapas wody i jedzenie oraz dobry humor! W autobusie możemy zostawić buty i ubranie na przebranie.