Popradzki Staw - Słowa...

Popradzki Staw - Słowacja

2023-04-30

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze

Oddział w Bochni

zaprasza na wyjazd na Słowację:

Popradzki Staw

30.04.2023

Popradzki Staw to jedno z piękniejszych tatrzańskich jezior leżący na Słowacji. Trasa do niego jest przyjemna, idealna na niedzielny spacer, zarówno dla dzieci, seniorów jak i osób zaczynających przygodę z górami, a widoki zapierające dech.

Zachwyca jego otoczenie – Dolina Złomiskowa oraz Dolina Mięguszowiecka z górującymi nad nimi imponującymi tatrzańskimi szczytami.
Piękne jest nie tylko samo jezioro, ale też droga prowadząca do niego, szczególnie czerwony szlak ze Szczyrbskiego Jeziora – trasa przechodzi zboczami Skrajnej Baszty (Patria) i jest bardzo widokowa.
Popradzki Staw i jego otoczenie najpiękniej prezentuje się z pewnej wysokości, świetnie widoczny jest np. z drogi na Osterwę. Zaś wokół samego stawu biegnie szeroka kamienno-szutrowa ścieżka o długości 1,3 km, którą warto się przejść do miejsca, gdzie żółty prowadzi na Cmentarz Symboliczny. Znajduje się tam duży drewniany pomost, z którego świetnie widać otoczenie Popradzkiego Stawu.

Niedziela, 30.04.2023

godz. 6:10 - Brzesko (opcjonalnie)

godz. 6:30 Bochnia - zatoczka przy kościele szkolnym (ul. Jana Matejki – współrzędne 49.968012713,20.424701)

Trasa: Strbskie Pleso - Popradskie Pleso (Popradzki Staw) -Majlathova chata (schronisko) - Strbskie Pleso

Czas przejścia: około 5 h
Przewyższenie: około 450m
Długość: około 12 km
Punkty GOT: 16 pkt

Zdjęcia z portalu: www.gorydlaciebie.pl

Członkowie PTTK  –  120

Sympatycy –  140

• opiekę przewodnika (ŁS);
  • transport autokarem, opłaty drogowe, parkingowe;
  • ubezpieczenie NNW i KL (poszerzone o „Akcję Ratowniczą”)

Zapisując się na Imprezę każdy jej uczestnik akceptuje regulamin!

Dodatkowe informacje w biurze Oddziału PTTK
ul. Bernardyńska 10, 32 –700 Bochnia