Muszyna - Góry dla Sen...

Muszyna - Góry dla Seniorów...i nie tylko

2024-06-09

z cyklu Góry dla Seniorów.... i nie tylko

Muszyna

9.06.2024

Muszyna to urokliwe miasto położone w Beskidzie Sądeckim. W całej Polsce znane jest przede wszystkim z doskonałej w smaku wody mineralnej „Muszynianka”, którą możemy kupić niemal w każdym sklepie.

Ale miasto to ma do zaoferowania wiele atrakcji, takich, jak:
- zachowany historyczny układ miejski z rynkiem i okolicznymi uliczkami,
- Parki Zdrojowe „Baszta” i „Zapopradzie”,
- Ogrody: Sensoryczne (Ogrody Zmysłów) i Biblijne,
- zamek
- Muzeum Regionalne.

A w okolicach miasta warte są też uwadze turystów:
- cerkwie łemkowskie na Szlaku Architektury Drewnianej (UNESCO) – w Szczawniku, Złockiem i Powroźniku,
- mofeta w Złockiem - otwór usytuowany w dnie bagnistego koryta potoku Złockiego, z którego w kilku punktach wydobywają się nieustannie wyziewy dwutlenku węgla (CO 2).

Niniejsza wycieczka przeznaczona jest zarówno dla tych, którzy oprócz zwiedzania Muszyny zechcą wędrować szlakiem turystycznym z Muszyny do Powroźnika, jak i dla tych, którzy w tym czasie wolą pozostać w Muszynie.

Niedziela,  9.06.2024

7:00 – Bochnia - miejsce odjazdu - z przystanku: PLAC PUŁASKIEGO (koło Sądu) lokalizacja

7:15 - Brzesko - parking przy Intermarche - (proszę zgłaszać przy zapisie)

Program wycieczki:

Program wspólny:

• - zwiedzanie zamku w Muszynie,
  • - zwiedzanie cerkwi w Powroźniku
  • - mofety w Złockiem.

Program do wyboru:

- Program dla „piechurów” trasa piesza (jak na załączonej mapce): przejście szlakiem z Muszyny przez Malnik (wieża widokowa) do Powroźnika, po drodze odwiedzimy pomnik przyrody „Czarna Młaka” (unikalne w Beskidach górskie jeziorko, które powstało wskutek osunięcia się zbocza góry). Trasa ok 10 km - 3 h.

- Program dla „turystów miejskich” zwiedzanie: spacer po Muszynie, w tym Ogrody Sensoryczne i Biblijne, Park Zdrojowy Zapopradzie.

Członkowie PTTK  –  70

• - opiekę przewodnika (RR);
  • - transport autokarem, opłaty drogowe, parkingowe;
  • - bilety wstępu na zamek

Uwaga:

• - wycieczka w specjalnej cenie, dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Bochni w ramach realizacji przez Oddział PTTK w Bochni zadania publicznego pn. "Góry dla seniorów.. i nie tylko" - edycja 2024.

trasa piesza:
zwiedzanie: