Kazimierz Dolny

zaprasza na wycieczkę

15.07.2023

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to małe miasteczko nad Wisłą – jeden z najbardziej urokliwych zakątków w Polsce. Niegdyś miasto królewskie, dziś „szkatułka” wypełniona perłami zachwycającej renesansowej architektury, malowniczych drewnianych willi, podcieni i ganków. Zabytki miasteczka cechuje autentyzm, oryginalność. Harmonia tego, co dostojne ze swojskością skrywaną w zaciszu ogrodów za drewnianymi płotami. Niespotykany nigdzie indziej krajobraz Przełomu Wisły z górującymi nad doliną rzeki wzgórzami, porozcinanymi gęstą siecią wąwozów, porosłymi lasem i sadami. Kazimierz Dolny posiada status Pomnika Historii.

Sobota, 15.07.2023

5:30 Bochnia - zatoczka przy kościele szkolnym (skrzyżowanie ul. Jana Matejki i ul. Bernardyńskiej)– współrzędne 49.968012713,20.424701)

5:45 Brzesko - parking przy Intermarche - (proszę zgłaszać przy zapisie)

Program wycieczki:

Spacer bulwarami po wale wiślanym, zwiedzanie miasteczka z lokalnym przewodnikiem, Góra Trzech Krzyży, spacer do wąwozu Korzeniowy Dół

(długość trasy: ~ 4,5 km; czas przejścia: ~ 3,0 godzin)

Członkowie PTTK  –  140

Sympatycy –  160

• - przewóz uczestników autokarem;
  • - opiekę pilota (JS)
  • - zwiedzanie miasta z miejskim przewodnikiem
  • - bilety wstępu
  • - dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.