Gorczańskie gołoborza

Oddział w Bochni

Gorczańskie gołoborza

18.03.2023

Wycieczka w ramach zdobywania odznaki "Zdobywca 4 wież"

Nie tylko na Łysicy, nie tylko w Bieszczadach. W Gorcach również mamy piękne, przykuwające wzrok i uwagę gołoborza. Nie są może tak okazałe jak w Górach Świętokrzyskich, ale są, i bardzo mało osób wie o ich istnieniu. Trzeba się spieszyć by móc je jeszcze zobaczyć zanim sukcesja lasu zamaskuje zbocze chowając gołoborze na zawsze. Pierwszy raz w historii  PTTK o/ Bochnia będzie można przejść gorczańskimi gołoborzami i poznać historię ich powstania.

Trasa wycieczki to również ukłon w stronę wszystkich tych którzy realizują program „Zdobądź 4 wieże”, bo prócz gołoborzy to właśnie wieża widokowa na Gorcu będzie naszym celem.

genialny widok na Tatry, które widzimy jak na dłoni. Oprócz tego możemy podziwiać całe pasmo Gorców z sąsiednimi wieżami na Gorcu i Lubaniu oraz Turbacz. Pięknie prezentują się również Pieniny i odległe pasma Beskidów.

Continue reading at https://plannawypad.pl/gorce-wieza-widokowa-na-magurkach/ | Plan Na Wypad

Sobota, 18.03.2023

7:00 Bochnia - zatoczka przy kościele szkolnym (ul. Jana Matejki – współrzędne 49.968012713,20.424701)

7:15 z Brzeska parking przy Intermarche

Trasa piesza:

Zasadne (kościół)- Gorc Kamienicki- Gorc 1228m npm (wieża widokowa)- przeł. Wierch Młynne Żdżar- Goły Wierch- Tworogi- Gołoborza- Tylmanowa Rzeki (Michałki).

Czas przejścia trasy : 7,00 h
Przewyższenie: ↑850-900 m
Długość: 19 km

powrót około godz. 18:00

Członkowie PTTK  –  100 zł

Sympatycy –  110 zł

• opiekę przewodników (RK i AK);
  • transport autokarem, opłaty drogowe, parkingowe;
  • książeczkę do weryfikacji odznaki 4 wieże

Dla zdobywców odznaki - 4 wież - weryfikator przygotował pamiątkowe kubki.

Zapisy z równoczesną wpłatą (do 3 dni) oraz szczegółowe informacje

w biurze Oddziału,  telefonicznie lub mailowo.

ZAPISY również online przez >> FORMULARZ <<

ul. Bernardyńska 10, 32 –700 Bochnia