Dolina Kościeliska i S...

Dolina Kościeliska i Smreczyński Staw

2023-12-02

Tatry -

Dolina Kościeliska i Smreczyński Staw

2.12.2023

Zapraszamy na wędrówkę po Tatrach w zimowej aurze piękną i jedyną w swoim rodzaju Doliną Kościeliską. Przemierzymy całą Dolinę aż do Schroniska PTTK na Hali Ornak, podziwiając wspaniałe wapienne skały i przechodząc przez kolejne bramy, aż dotrzemy do ciepłego i przyjemnego
schroniska, w którym będzie okazja się rozgrzać po zimowym marszu.

Kto chętny będzie mógł podejść pod Smreczyński Staw, skąd przy pięknej pogodzie można zobaczyć całą grań Ornaku, a także najwyższy szczyt Tatr Zachodnich – Bystrą 2248 m n.p.m.

Serdecznie zapraszamy wszystkich tatromaniaków!

Sobota,  2.12.2023

6:30 – Bochnia - zatoczka przy kościele szkolnym (skrzyżowanie ul. Jana Matejki i ul. Bernardyńskiej – współrzędne 49.968012713,20.424701)

Brzesko - parking przy Intermarche - opcjonalnie (proszę zgłaszać przy zapisie)

Gdów - opcjonalnie (proszę zgłaszać przy zapisie)

Trasa: Kiry – Schronisko PTTK na Hali OrnakSmreczyński Staw* – Schronisko PTTK na Hali Ornak - Kiry

*dla chętnych - konieczne raczki

Czas przejścia: około 4,5 h
Przewyższenie: około 350 m
Długość: około 14 km
Punkty GOT: 16 pkt

Powrót: około 18:00 -19:00

Członkowie PTTK  –  95

• - opiekę przodownika (ŁP);
  • - transport autokarem, opłaty drogowe, parkingowe;

Koszty dodatkowe:

Uwaga:

• - Wycieczka dla turystów lubiących Tatry w prawdopodobnie zimowej aurze wink
  • - Trasa łatwa, z pięknymi krajobrazami.
  • - Zabieramy kije trekkingowe, raczki, czołówki, odzież przeciwdeszczową/ zimową, herbatę lub coś ciepłego do picia, zapas wody i jedzenie oraz dobry humor! W autobusie możemy zostawić buty i ubranie na przebranie.