Dolina Chochołowska -G...

Tatry Zachodnie-

Dolina Chochołowska + Grześ

3.05.2024

Zapraszamy na spacer najdłuższą i największą doliną w polskich Tatrach, po której Kmicic jeździł zimą saniami, a letnią porą Janosik brał ślub z Marysieńką.

Majówkowy spacer odbędziemy aż do Schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej, które jest największym schroniskiem w Tatrach Polskich. Dla chętnych wędrowców będzie możliwość wyjścia na Grzesia, z którego rozciąga się kapitalna panorama na polskie i słowackie Tatry Zachodnie!

Serdecznie zapraszamy na majówkę w Tatrach!

Piątek,  3.05.2024

5:30 – Bochniaz przystanku: PLAC PUŁASKIEGO (KOŁO SĄDU) lokalizacja

Brzesko - opcjonalnie - (proszę zgłaszać przy zapisie)

Gdów - opcjonalnie - (proszę zgłaszać przy zapisie)

I - Trasa podstawowa: Siwa Polana – Polana Trzydniówka – Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej – Polana Huciska – Siwa Polana

Czas przejścia: około 5 h
Długość: 14 km
Przewyższenie: około 300 m
Punkty GOT: 17 pkt.

II - Trasa dla zaawansowanych: Siwa Polana – Polana Trzydniówka – Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej – Odejście na Bobrowiecką Przełęcz – Grześ (1653 m n.p.m.) - Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej - Polana Huciska – Siwa Polana

Czas przejścia: około 7 h
Długość: 17 km
Przewyższenie: około 800 m
Punkty GOT: 28 pkt.

Powrót: około 20:00-21:00

Członkowie PTTK  –  100

• - opiekę przodownika (ŁP);
  • - transport autokarem, opłaty drogowe, parkingowe;

Koszty dodatkowe:

Uwaga:

• - Zabieramy kije trekkingowe, raczki, czołówki, odzież przeciwdeszczową/ zimową, herbatę lub coś ciepłego do picia, zapas wody i jedzenie oraz dobry humor! W autobusie możemy zostawić buty i ubranie na przebranie.