Babia Góra - wschód sł...

Babia Góra - wschód słońca

2023-06-24

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze

Oddział w Bochni

zaprasza na wycieczkę

24.06.2023

Wschód słońca na Babiej Górze

Z przyjemnością zapraszam na audiencję u Królowej Beskidów
- pięknej, majestatycznej a przy tym chimerycznej. To tu w jej objęciach jeszcze o zmroku usłyszymy sowę uszatkę lub puszczyka uralskiego albo inny leśny twór.  Natomiast tuż przed świtem uraczy nas swym śpiewem skowronek a nawet kwiczoł. Gdy wyjdziemy z jej reglowej szaty jej nieboskłon nabierze czerwieni by chwil parę dać nam blask budzącego się słońca ku naszej wspólnej rozkoszy ;) Tego Nam Tam Życzę.

Sobota, 24.06.2023

DLA KOGO / STOPIEŃ TRUDNOŚCI
Nocna wyprawa wymagająca dobrej górskiej formy fizycznej i dobrej motywacji by wraz z innymi napawać się pięknem tegoż masywu.

22:30 Bochnia - zatoczka przy kościele szkolnym (skrzyżowanie ul. Jana Matejki i ul. Bernardyńskiej)– współrzędne 49.968012713,20.424701)

22:10 Brzesko - parking przy Intermarche - opcjonalnie (proszę zgłaszać przy zapisie)

Trasa piesza:

Stańcowa, "Pański chodnik", Diablak (szczyt Babiej Góry), Przełęcz Brona, Markowe Szczawiny (schronisko), Sulowa Cyrhla, Rybna (Podświniarka).

Długość: około 16,6 km
Czas przejścia: około 6:30 h
Przewyższenie: około 1134 m
Punkty GOT: 30 pkt.

Powrót: około 12:00 w niedzielę

Członkowie PTTK  –  110

Sympatycy –  130

• opiekę przewodnika (PM- przewodnik babiogórski);
  • transport autokarem, opłaty drogowe, parkingowe;

Koszty dodatkowe:
Zakup biletu wstępu na teren Babiogórskiego Parku Narodowego: bilet normalny – 7 zł, bilet ulgowy – 3,50 zł. Zalecamy zakupić bilety wcześniej na stronie na 25 czerwca https://www.bgpn.pl/bilety-online

Z uwagi na specyfikę Babiej Góry ;) zalecamy zabrać ze sobą: czapkę, rękawiczki,  nieprzemakalną kurtkę / polar / softshell, suchy prowiant, kije trekkingowe, czołówkę, ciepły napój.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany tras wędrówek

w zależności od warunków atmosferycznych!

Zdjęcia wschodu słońca na Babiej Górze – Michał Stec
ul. Bernardyńska 10, 32 –700 Bochnia