1. bocheńska konferenc...

1. bocheńska konferencja senioralna

2023-11-16

14.11.2023

W Międzynarodowy Dzień Seniorów odbyła się I bocheńska konferencja senioralna organizowana przez Oddział PTTK w Bochni  w ramach zadania publicznego Urzędu Miasta w Bochni pt. Działania na rzecz osób w wieku emerytalnym i osób niepełnosprawnych.

W konferencji wzięło udział 6 organizacji skupiających seniorów naszego terenu:
- Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów,
- Stowarzyszenie "Sami lecz nie samotni",
- Rodzina Kolpinga,
- Klub Seniora Rozalka,
- Chór Złota Jesień,
- Klub Turysty Seniora.

Konferencje rozpoczął Pan Burmistrz Stefan Kolawiński życzeniami.
Przedstawiciele, w krótkich, 10 minutowych prezentacjach, przedstawili działalność swych organizacji.

Następnie Pani Elżbieta Rosa starała się pokazać i udowodnić poprzez proste ćwiczenia, że ruch zastępuje wiele tabletek, a żadna tabletka nie zastąpi ruchu, angażując seniorów podczas krótkich warsztatów ruchowych.

Pani Elżbieta Sobczyk, przedstawicielka Urzędu Miasta, przedstawiła programy dla organizacji pozarządowych, które wspierają działania organizacji seniorów.

Kolejnym, ciekawym punktem były warsztaty choreoterapii, zabaw integracyjnych i poprawiających koncentrację prowadzone przez panią Izę Zbiega.

Po krótkiej dyskusji sformułowane zostały wnioski do wykorzystania przy organizacji kolejnej konferencji, zaś spotkanie zakończyliśmy śpiewająco pod "batutą" Rafała Kicy.