Wycieczka rowerowa - Pogórze Rożnowskie

4.06.2023

Pogórze Rożnowskie

Niedziela, 4.06.2023

Wycieczka rowerowa o umiarkowanej trudności (ze względu na teren pagórkowaty), dla  jeżdżących na rowerach trekkingowych, krossowych i  górskich. Trasa przebiega w większości po drogach utwardzonych (asfaltowych i szutrowych).

8:00 Bochnia - przejazd autokarem do Jamnej (rowery przewozimy autokarem) zatoczka przy kościele szkolnym (skrzyżowanie ul. Jana Matejki i ul. Bernardyńskiej)– współrzędne 49.968012713,20.424701)

Trasa rowerowa:

Jamna - Bukowiec - Bruśnik - Kąśna Dolna - Ciężkowice - Kąśna Górna - Jamna

Długość trasy:         40  km;

Przewyższenia:    500 m

czas przejazdu: ~    6 godzin;

GOR:        45 pkt (Górska Odznaka Rowerowa)

Planowana godzina powrotu: 17:00 - 18:00

Członkowie PTTK  –  100

• opiekę przewodnika (TF);
  • transport autokarem, opłaty drogowe, parkingowe;

Warunkiem odbycia się wycieczki jest zapisanie się minimalnej ilości osób i potwierdzenie je przez organizatora.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany tras wędrówek

w zależności od warunków atmosferycznych!

ul. Oraca 2, 32 –700 Bochnia
Dodaj do kalendarza 2023-06-04 08:00:00 2023-06-04 18:00:00 Europe/Warsaw Wycieczka rowerowa - Pogórze Rożnowskie Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Bochni   zaprasza na wycieczkę   Wycieczkę rowerową 4.06.2023 Pogórze Rożnowskie   Wyruszymy w rowerową podróż pomiędzy doliną rzeki Dunajec i doliną rzeki Białej. Trasa widokowa obfitująca w zabytki przyrodnicze i kulturowe. Zobaczymy skalne pomniki przyrody: “Diable Boisko”, “Wieprzek”, “Bukowiec”, oraz zabytki kulturowe: Dwór Ignacego Paderewskiego i Park Dworski w Kąśnej Dolnej. Oddamy się regeneracji w Parku Zdrojowym w Ciężkowicach. Wejdziemy również na wieżę widokową w Bruśniku.      … brak lokalizacji PTTK Bochnia pttkbochnia@gmail.com