Wycieczka dla Seniorów

10:30 - Cmentarz z I wojny światowej w Gorlicach;

12:00 - Dukla - zwiedzanie;

17:00 - Kościół pw. św. Michała Archanioła w Binarowej;

19:00 - powrót do Bochni.

Koszt uczestnictwa: 22 zł

Świadczenia zawarte w cenie:

• - przejazd, opłaty drogowe i parkingowe;
  • - ubezpieczenie NNW;
  • - przewodnicy lokalni;
  • - opieka pilota – przewodnika;
  • - bilety wstępu – Dwór I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

1. Każdy uczestnik bierze udział na własną odpowiedzialność.
  2. Zapisując się na wyjazd każdy uczestnik akceptuje zawarte w ofercie warunki.
  3. Organizatorzy nie zwracają wpisowego osobom zgłoszonym i przyjętym na wycieczkę, które nie wzięły w niej udziału.
  4. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Karty Turysty.
  5. Organizator i kierownictwo nie przejmuje odpowiedzialności za wypadki i szkody wynikłe w czasie wyjazdu, zarówno wobec uczestników, jak i osób trzecich.
  6. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do kierownictwa wycieczki.
  7. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość dokonywania zmian tras w uzasadnionych przypadkach.

Gwarantujemy miłą atmosferę oraz niezapomniane wrażenia!

Zapisy do 20.07.2018 r.

Ilość miejsc ograniczona!

Kontakt i informacja w biurze Oddziału PTTK oraz w biurze Stowarzyszenia "Rodzina Kolpinga w Bochni"

PTTK O/Bochnia: tel. 14 612 27 62, e–mail: pttkbochnia@interia.pl
Stowarzyszenie Kolpinga: tel. 14 635 11 17, e-mail: bochnia@kolping.pl

O PROJEKCIE

Zadanie publiczne pn. „SPACER DO NIEPODLEGŁOŚCI” to partnerski projekt realizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w  Bochni (PTTK) we współpracy z Stowarzyszeniem „Rodzina Kolpinga w Bochni”, celem którego jest aktywizacja grupy osób starszych, zwiększenie dla nich różnorodności i poprawy jakości oferty edukacyjno-turystycznej oraz upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Projekt zakłada organizacje trzech wyjazdów/wycieczek o wymiarze edukacyjnym do miejsc związanych z historią naszego kraju w tym z historią odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Projekt adresowany jest głównie do mieszkańców Bochni co najmniej 50 osób starszych w wieku 60+, zakładamy również udział osób młodszych nie więcej niż 10 (opiekunów seniorów). W ramach ww. zadania  zakładamy organizacje trzech wycieczek w tym:

I wycieczka –  wyjazd do Kąśnej Dolnej, Gorlic, Dukli (m.in. zwiedzanie Dworku Paderewskiego, nawiedzenie cmentarzy wojennych z I wojny światowej w Stróżówce, Gorlicach i Dukli. Planujemy organizacje wycieczki pod koniec lipca br.

II wycieczka –  wyjazd do Marcinkowic, Muszyny, Powroźnika oraz Tylicza (zwiedzenie izby pamięci-Muzeum Józefa Piłsudskiego, nawiedzenie cmentarza z I wojny światowej w Muszynie, zwiedzanie Cerkwi pw. Św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku). Termin wycieczki 18.06.2018 (poniedziałek)

III wycieczka – wyjazd  do Łańcuta i Rzeszowa (zwiedzanie zamku w Łańcucie, zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w Rzeszowie oraz odwiedzenie cmentarza komunalnego w Łańcucie, gdzie znajdują się kwatery z czasów I wojny światowej. Wycieczkę planujemy zorganizować pod koniec sierpnia br.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Gminy Miasta Bochnia w ramach otwartego konkursu ofert. Działania na rzecz osób niepełnosprawnych lub starszych zmierzające do aktywizacji tych grup społecznych.

Zapraszamy!

Dodaj do kalendarza 2018-07-31 07:30:00 2018-07-31 19:00:00 Europe/Warsaw Wycieczka dla Seniorów              Stowarzyszenie "Rodzina Kolpinga w Bochni" oraz PTTK Oddział w Bochni dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Bochni zapraszają Seniorów na wycieczkę pod hasłem "SPACER DO NIEPODLEGŁOŚCI" 31.07.2018 Kąśna Dolna - Gorlice - Dukla - Binarowa     PROGRAM 07:30 - wyjazd z Bochni; 09:00 - Dwór I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej; 10:30 - Cmentarz z I wojny światowej w Gorlicach; 12:00 - Dukla - zwiedzanie; 17:00 - Kościół… brak lokalizacji PTTK Bochnia pttkbochnia@gmail.com