Słowacki Raj - Zejmarská roklina

Góry bez granic

Słowacki Raj

- Zejmarská roklina

Zejmarská roklina to malowniczy wąwóz Słowackiego Raju, w paśmie górskim w Karpatach Zachodnich na Słowacji. To jedno z mniejszych, ale bardzo urokliwych miejsc południowego Spisza, oferujące spektakularne widoki i ekscytującą trasę turystyczną. Wąwóz jest znany z licznych wodospadów, bujnej i dzikiej przyrody. Szlak przez Zejmarską roklinę, mimo że nie jest długi, jest dość wymagający. Trasa wiedzie przez różnorodne przeszkody, takie jak metalowe drabiny, mostki i łańcuchy, które ułatwiają pokonywanie skalnych przesmyków i wodospadów.

Sobota, 21.09.2024

6:00 – Bochnia - z przystanku: PLAC PUŁASKIEGO (obok Sądu) lokalizacja

Trasa piesza:

(średnia – atrakcyjna krajobrazowo):

Sedlo Grajnár - Malá Knola - Veľká Knola - Pod Muráňom, rázc. - Sedlo Čertova Hlava - Chotárna dolka - Zejmarská roklina – Geravy - Dedinky

Czas przejścia trasy : 6 godzin

Długość trasy: ~ 16,3 km
suma różnic podejść: 640 m

GOT: 22 pkt Slovenský raj – SK

planowany powrót do Bochni ok. 20:00-21:00

Członkowie PTTK  –  130

Sympatycy –  150

• opiekę przodownika (JS);
  • transport autokarem, opłaty drogowe, parkingowe;
  • ubezpieczenie NNW i KL (poszerzone o „Akcję Ratowniczą”) dla wszystkich uczestników

Dodatkowy koszt: wstęp do Parku Narodowego Słowacki Raj - normalny 3 euro, ulgowy 2 euro płatny gotówką.

Dodaj do kalendarza 2024-09-21 06:00:00 2024-09-21 21:00:00 Europe/Warsaw Słowacki Raj - Zejmarská roklina Góry bez granic 21.09.2024   Słowacki Raj - Zejmarská roklina       Słowacki Raj – najpiękniejsza część Słowackiego Krasu, kraina wapiennych, skalistych wąwozów, wąskich kanionów i wodospadów, skomplikowanych systemów jaskiniowych, ścieżek prowadzących przez wąskie kładki, mostki i drabiny, szlaki wzmacniane łańcuchami. To jeden z najbardziej urokliwych i najczęściej odwiedzanych zakątków Słowacji. Objęty ścisłą ochroną w ramach utworzonego w 1988 roku parku narodowego. Zejmarská roklina to malowniczy wąwóz Słowackiego Raju, w paśmie górskim w Karpatach… brak lokalizacji PTTK Bochnia pttkbochnia@gmail.com