Słowacki Raj - Góry bez granic

„Góry bez Granic”

Słowacki Raj – Przełom Hornadu

29.10.2022

Przełom Hornadu jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych kanionów na Słowacji. Trudne, ale niezapomniane przejście po oznaczonym szlaku turystycznym.

PROGRAM:

Sobota,  29 października

• 5:40 wyjazd z Brzeska *
  • 6:00 wyjazd: Bochnia - zatoczka przy kościele szkolnym (ul. Jana Matejki – współrzędne 49.968012713,20.424701)

Trasa:

Trasa piesza:  (Przełom Hornadu) Smižany, Maša – Čingov – Lesnica, ústie – Biely potok, rázc. – Pod Tomášovským výhľadom – Letanovský mlyn – Kláštorská roklina, ústie – Hrdlo Hornádu – Turistický ráj, rázc. – Autocamping Podlesok

• Czas przejścia: około 5 h
  • Długość: 13,7 km
  • suma różnic podejść:  580 m
  • Punkty GOT: 19 pkt.
  • Slovenský raj – SK
  • Najwyższy punkt:  Turistický ráj, rázc. – 582 m n.p.m.
  • Najniższy punkt: Podlesok – 545 m n.p.m.

Koszt wyjazdu:

Członkowie PTTK  - 140 zł  (opłacone składki na 2022 r.)

Pozostali  – 150 zł

• transport autokarem, opłaty drogowe, parkingowe;
  • ubezpieczenie NNW i KL (poszerzone o „Akcję Ratowniczą”)
  • opiekę przewodnika (JS);
  • dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia.

Koszty dodatkowe:

bilet wstępu do parku narodowego – 1,50 euro

*wyjazd z Brzeska - zależny od dostępności przewoźnika, szczegółowe informacje i potwierdzenie w środę przed wyjazdem. Osoby zainteresowane wyjazdem z Brzeska, prosimy informować o tym każdorazowo przy zapisie.

Zapisy z równoczesną wpłatą (do 3 dni) oraz szczegółowe informacje

w biurze Oddziału,  telefonicznie lub mailowo.

ul. Bernardyńska 10, 32 –700 Bochnia

Zapisując się na Imprezę każdy jej uczestnik akceptuje regulamin!

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany tras wędrówek

w zależności od warunków atmosferycznych!

Dodaj do kalendarza 2022-10-29 06:00:00 2022-10-29 21:00:00 Europe/Warsaw Słowacki Raj - Góry bez granic PTTK Oddział w Bochni zaprasza na         „Góry bez Granic” Słowacki Raj – Przełom Hornadu 29.10.2022 Słowacki Raj – najpiękniejsza część Słowackiego Krasu, kraina wapiennych, skalistych wąwozów, wąskich kanionów i wodospadów, skomplikowanych systemów jaskiniowych, ścieżek prowadzących przez wąskie kładki, mostki i drabiny, szlaki wzmacniane łańcuchami. To jeden z najbardziej urokliwych i najczęściej odwiedzanych zakątków Słowacji. Objęty ścisłą ochroną w ramach utworzonego parku narodowego. Przełom Hornadu jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej znanych… brak lokalizacji PTTK Bochnia pttkbochnia@gmail.com