Nosal, Wielki Kopieniec, Hala Gąsienicowa

Tatry -

Nosal, Wielki Kopieniec, Hala Gąsienicowa

16.11.2024

Stamtąd pospacerujemy na Wielki Kopieniec - górę która ma dwa nieco oddalone od siebie wierzchołki i słynie z bardzo rozległej panoramy, która obejmuje wiele szczytów, począwszy od słowackich Tatr Zachodnich, na Tatrach Bielskich kończąc. Po przejściu Polany Kopieniec dotrzemy do Suchej Wody a następnie Psiej Trawki i Doliną Suchej Wody Gąsienicowej dotrzemy na odpoczynek do Schroniska PTTK Murowaniec, a stamtąd zejdziemy do Kuźni, gdzie zakończymy naszą wycieczkę!
Serdecznie zapraszamy!

Sobota,  16.11.2024

5:00 – Bochniaz przystanku: PLAC PUŁASKIEGO (KOŁO SĄDU) lokalizacja

Brzesko - opcjonalnie - (proszę zgłaszać przy zapisie)

Gdów - opcjonalnie - (proszę zgłaszać przy zapisie)

Trasa:

Czas przejścia: około 7 h
Długość: 16 km
Przewyższenie: około 950 m
Punkty GOT: 28 pkt.

Powrót: około 20:00-21:00

Członkowie PTTK  –  110

• - opiekę przodownika (ŁP);
  • - transport autokarem, opłaty drogowe, parkingowe;

Koszty dodatkowe:

Uwaga:

• - Zabieramy odzież przeciwdeszczową, latarkę, herbatę lub coś ciepłego do picia, zapas wody i jedzenie oraz dobry humor!
  • - na trasie schronisko

Dodaj do kalendarza 2024-11-16 05:00:00 2024-11-16 21:00:00 Europe/Warsaw Nosal, Wielki Kopieniec, Hala Gąsienicowa Tatry - Nosal, Wielki Kopieniec, Hala Gąsienicowa  16.11.2024    Zapraszamy na spacer reglowymi szczytami Tatr, który rozpoczniemy od charakterystycznego Nosala, z którego rozpościera się przepiękny widok na Czerwone Wierchy i Giewont. Następnie udamy się na Polanę Olczyską, gdzie znajduje się największe wywierzysko tatrzańskie – Wywierzysko Olczyskie. Stamtąd pospacerujemy na Wielki Kopieniec - górę która ma dwa nieco oddalone od siebie wierzchołki i słynie z bardzo rozległej panoramy, która obejmuje wiele szczytów, począwszy od słowackich Tatr… brak lokalizacji PTTK Bochnia pttkbochnia@gmail.com