UNESCO Lipnica Murowana - Szpilówka

UNESCO Lipnica Murowana - Szpilówka

UNESCO Lipnica Murowana - Szpilówka

brak kategorii

2021-12-18 08:30 - 17:00

Miejsce: Lipnica Murowana

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze

Oddział w Bochni

 

zaprasza na wyjazd z cyklu

„Szlakiem Zabytków Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce”

w dniu 18.12.2021

 

Na szlaku UNESCO
Lipnica Murowana – Kościół św. Leonarda pochodzi z XV wieku i stanowi cenny zabytek architektury drewnianej. Należy do najstarszych i najlepiej zachowanych gotyckich świątyń drewnianych, która przetrwała do naszych czasów w stanie niemalże niezmienionym. W 2003 r. świątynia wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

PROGRAM

Sobota, 18.12.2021

           

 • Wyjazd: 8:15 – Brzesko pod Inter Marche

                      godz. 8:30 – z Bochni parking koło kościółka szkolnego


Trasa piesza (Pogórze Wiśnickie):
Tymowa Górna – Bukowiec (Góra św. Urbana) – Szpilówka (wieża widokowa) – Krzyż Powstańców – Piekarska Góra – Dolina Piekarskiego Potoku – Lipnica Murowana
Długość trasy: ~10.2 km    czas przejścia: ~3,5 godz.   suma różnic podejść: ~270 m    Punkty GOT: 13 pkt,  grupa górska: BZ.11

 • planowany powrót do Bochni ok. 17:00.

 

Koszt uczestnictwa:

Członkowie PTTK  –  60

Sympatycy –  65

W tej kwocie zapewniamy:

 • opiekę przodownika (js);
 • transport autokarem, opłaty drogowe, parkingowe;

 

Można u nas płacić BONEM TURYSTYCZNYM

Uczestnicy wycieczek są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących
zaleceń związanych z przeciwdziałaniem i zapobieganiem COVID-19

 

Członkowie PTTK z opłaconą składką mają ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.

 

Zapisy w biurze Oddziału

z równoczesną wpłatą kosztów wycieczki

Ilość miejsc ograniczona!

Regulamin

 • Młodzież do lat 18. może wziąć udział tylko pod opieką osób dorosłych.
 • Impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne!
 • Zapisując się na wyjazd każdy uczestnik akceptuje zawarte w ofercie warunki oraz wyraża zgodę na publikowanie zdjęć z tego wydarzenia na stronie internetowej PTTK O/Bochnia, podmiotów współpracujących czy lokalnych portalach informacyjnych.
 • Organizatorzy nie zwracają kosztów wycieczki osobom zgłoszonym i przyjętym na imprezę, które nie wzięły w niej udziału.
 • Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Karty Turysty.
 • Kierownictwo imprezy nie przejmuje odpowiedzialności za wypadki i szkody wynikłe w czasie wycieczki, zarówno wobec uczestników, jak i osób trzecich.
 • Ostateczna interpretacja regulaminu i zmiany programowe należą do kierownictwa wycieczki.
 • Za nieprzestrzeganie powyższego regulaminu oraz zasad kulturalnego zachowania się uczestnicy mogą być wykluczeni z imprezy.
 • Ubiór odpowiedni do pory roku i warunków pogodowych, warto zabrać ze sobą termos z ciepłą herbatą oraz dużo dobrego humoru J
 • Uprzejmie informujemy uczestników wycieczek organizowanych przez Oddział PTTK w Bochni; że po zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 2 dni w przeciwnym razie osoba ta zostanie skreślona z listy wycieczki.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany tras wędrówek

w zależności od warunków atmosferycznych!

Zapisy oraz dodatkowe informacje
w biurze Oddziału PTTK
ul. Bernardyńska 10, 32–700 Bochnia
tel. 14 612 27 62, e–mail: 
pttkbochnia@interia.pl

Zapraszamy!

Dodaj do kalendarza 2021-12-18 08:30:00 2021-12-18 17:00:00 Europe/Warsaw UNESCO Lipnica Murowana - Szpilówka Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział w Bochni   zaprasza na wyjazd z cyklu „Szlakiem Zabytków Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce” w dniu 18.12.2021   Na szlaku UNESCO Lipnica Murowana – Kościół św. Leonarda pochodzi z XV wieku i stanowi cenny zabytek architektury drewnianej. Należy do najstarszych i najlepiej zachowanych gotyckich świątyń drewnianych, która przetrwała do naszych czasów w stanie niemalże niezmienionym. W 2003 r. świątynia wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO.   PROGRAM… Lipnica Murowana PTTK Bochnia pttkbochnia@gmail.com