Tam gdzie szlak nie sięga, tam droga

Tam gdzie szlak nie sięga, tam droga

Tam gdzie szlak nie sięga, tam droga

2021-05-30 06:00 - 17:00

Miejsce: Beskid Niski

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze

Oddział w Bochni

 

zaprasza na wyjazd

 

 Tam gdzie szlak nie sięga, tam droga.

                          Wokół Zielonej Lipki

30.05.2021

 

„Spacer” leśnymi ścieżkami wokół Zielonej Lipki to nic innego jak powrót w czasy działań I wojennych, gdzie jeszcze do dnia dzisiejszego widoczne są pozostałości wielkiej wojny w postaci okopów i stanowisk obrony. To przyroda zupełnie inna- dzika, nie spotykana, to w końcu historia grupy etnicznej łemków którzy przez kilka wieków żyjąc w zgodzie w prawami natury zasiedlali te ziemię aż do realizacji założeń Akcji Wisła.

 

PROGRAM

Niedziela, 30.05.

           

Wyjazd:  godz. 6:00 – z Bochni parking koło kościółka szkolnego

                      Godz. 6:20 – Brzesko pod Inter Marche

Przejście piesze: Banica - Sołdywiec 829 mnpm. - Czereszenne 681 mnp - Czertyżne cmentarz - Czertyżne, dawna wieś - Polczyn Potok - Stożek 852 mnpm - Przeł. Perehyba - Bieliczne cerkiew - Wierch 738 mnpm. - Banica

 

Długość trasy: ~ 16 km;

 

 • Powrót ok. 17:00

 

Koszt uczestnictwa:

Członkowie PTTK  – 75

Sympatycy – 80

W tej kwocie zapewniamy:

 • opiekę przewodnika;
 • przejazd autokarem;

 

 

Można u nas płacić BONEM TURYSTYCZNYM

 

Uczestnicy wycieczek są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących
zaleceń związanych z przeciwdziałaniem i zapobieganiem COVID-19

 

Członkowie PTTK z opłaconą składką mają ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.

 

 

Zapisy w biurze Oddziału

z równoczesną wpłatą kosztów wycieczki

 

Ilość miejsc ograniczona!

 

Regulamin

 • Młodzież do lat 18. może wziąć udział tylko pod opieką osób dorosłych.
 • Impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne!
 • Zapisując się na wyjazd każdy uczestnik akceptuje zawarte w ofercie warunki oraz wyraża zgodę na publikowanie zdjęć z tego wydarzenia na stronie internetowej PTTK O/Bochnia, podmiotów współpracujących czy lokalnych portalach informacyjnych.
 • Organizatorzy nie zwracają kosztów wycieczki osobom zgłoszonym i przyjętym na imprezę, które nie wzięły w niej udziału.
 • Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Karty Turysty.
 • Kierownictwo imprezy nie przejmuje odpowiedzialności za wypadki i szkody wynikłe w czasie wycieczki, zarówno wobec uczestników, jak i osób trzecich.
 • Ostateczna interpretacja regulaminu i zmiany programowe należą do kierownictwa wycieczki.
 • Za nieprzestrzeganie powyższego regulaminu oraz zasad kulturalnego zachowania się uczestnicy mogą być wykluczeni z imprezy.
 • Ubiór odpowiedni do pory roku i warunków pogodowych, warto zabrać ze sobą termos z ciepłą herbatą oraz dużo dobrego humoru J
 • Uprzejmie informujemy uczestników wycieczek organizowanych przez Oddział PTTK w Bochni; że po zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 2 dni w przeciwnym razie osoba ta zostanie skreślona z listy wycieczki.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany tras wędrówek

w zależności od warunków atmosferycznych!

Zapisy oraz dodatkowe informacje
w biurze Oddziału PTTK
ul. Bernardyńska 10, 32–700 Bochnia
tel. 14 612 27 62, e–mail: 
pttkbochnia@interia.pl

Zapraszamy!

Dodaj do kalendarza 2021-05-30 06:00:00 2021-05-30 17:00:00 Europe/Warsaw Tam gdzie szlak nie sięga, tam droga Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział w Bochni   zaprasza na wyjazd    Tam gdzie szlak nie sięga, tam droga.                           Wokół Zielonej Lipki 30.05.2021   „Spacer” leśnymi ścieżkami wokół Zielonej Lipki to nic innego jak powrót w czasy działań I wojennych, gdzie jeszcze do dnia dzisiejszego widoczne są pozostałości wielkiej wojny w postaci okopów i stanowisk obrony. To przyroda zupełnie inna- dzika, nie spotykana, to w końcu historia grupy etnicznej łemków którzy przez kilka… Beskid Niski PTTK Bochnia pttkbochnia@gmail.com