„Szlakiem Zabytków Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce”

Szlakiem Zabytków Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce”

2021-06-05 06:00 - 20:00

Miejsce: TARNOWSKIE GÓRY

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze

Oddział w Bochni

zaprasza na wyjazd

„Szlakiem Zabytków Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce”

05.06.2021

Sobota, 05.06.2021

* Wyjazd z Brzeska - 6:00

* wyjazd z parkingu koło kościółka szkolnego -6:20;

Kopalnie rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2017 roku.  Usytuowane na terenie województwa śląskiego w powiecie Tarnowskie Góry.
Trasa spacerowa: Park Świerklaniec  (ruiny zamku wraz z fosą, pałac Kawalera, rzeźba Jeleń, jezioro Świerklaniec) długość trasy: ~ około 3,5 km

* powrót do Bochni w godzinach wieczornych.

Osoby z dolegliwościami kręgosłupa, klaustrofobią i problemami kardiologicznymi powinny zasięgnąć opinii lekarskiej. Trasa niedostępna dla osób niepełnosprawnych.

Członkowie PTTK  – 80zł

Pozostali  85zł

• opiekę przodownika;
  • przewóz uczestników, opłaty drogowe i parkingowe;

Koszty dodatkowe:

Związany z zakupem biletów: normalny 74,00 zł (dorośli), ulgowy: młodzież, studenci, emeryci 65+ (61,00 zł)

Uczestnicy wycieczek są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących
zaleceń związanych z przeciwdziałaniem i zapobieganiem COVID-19

Zapisy w biurze Oddziału

z równoczesną wpłatą kosztów wycieczki

Ilość miejsc ograniczona!

• Młodzież do lat 18. może wziąć udział tylko pod opieką osób dorosłych.
  • Impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne!
  • Zapisując się na wyjazd każdy uczestnik akceptuje zawarte w ofercie warunki oraz wyraża zgodę na publikowanie zdjęć z tego wydarzenia na stronie internetowej PTTK O/Bochnia, podmiotów współpracujących czy lokalnych portalach informacyjnych.
  • Organizatorzy nie zwracają kosztów wycieczki osobom zgłoszonym i przyjętym na imprezę, które nie wzięły w niej udziału.
  • Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Karty Turysty.
  • Kierownictwo imprezy nie przejmuje odpowiedzialności za wypadki i szkody wynikłe w czasie wycieczki, zarówno wobec uczestników, jak i osób trzecich.
  • Ostateczna interpretacja regulaminu i zmiany programowe należą do kierownictwa wycieczki.
  • Za nieprzestrzeganie powyższego regulaminu oraz zasad kulturalnego zachowania się uczestnicy mogą być wykluczeni z imprezy.
  • Ubiór odpowiedni do pory roku i warunków pogodowych, warto zabrać ze sobą termos z ciepłą herbatą oraz dużo dobrego humoru J
  • Uprzejmie informujemy uczestników wycieczek organizowanych przez Oddział PTTK w Bochni; że po zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 2 dni w przeciwnym razie osoba ta zostanie skreślona z listy wycieczki.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany tras wędrówek

w zależności od warunków atmosferycznych!

Zapisy oraz dodatkowe informacje
w biurze Oddziału PTTK
ul. Bernardyńska 10, 32–700 Bochnia
tel. 14 612 27 62, e–mail:
pttkbochnia@interia.pl

Zapraszamy!

Dodaj do kalendarza 2021-06-05 06:00:00 2021-06-05 20:00:00 Europe/Warsaw Szlakiem Zabytków Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce” Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział w Bochni   zaprasza na wyjazd „Szlakiem Zabytków Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce” 05.06.2021   PROGRAM Sobota, 05.06.2021             * Wyjazd z Brzeska - 6:00 * wyjazd z parkingu koło kościółka szkolnego -6:20;   * TARNOWSKIE GÓRY - Kopalnia rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi (zwiedzanie: Muzeum Górnictwa, Podziemna trasa turystyczna, zabytkowa Kopalnia Srebra, Sztolnia Czarnego Pstrąga, przepływ łodziami) Kopalnie rud ołowiu, srebra i… TARNOWSKIE GÓRY PTTK Bochnia pttkbochnia@gmail.com