Na szlaku UNESCO

Miejsce: Świętokrzyskie

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze

Oddział w Bochni

zaprasza na wyjazd z cyklu

„Szlakiem Zabytków Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce”

w dniu 18.09.2021

Na szlaku UNESCO

Sobota, 18.09.2021

• Wyjazd: 6:00 – z Bochni parking koło kościółka szkolnego

godz. 6:20 – Brzesko pod Inter Marche

Muzeum Archeologiczne (Wystawa, Rekonstrukcja Pradziejowej Osady, Podziemna Trasa Turystyczna), Rezerwat Krzemionki.

Przejazd do Sandomierza
Sandomierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać.
W programie (propozycje do wyboru ustalane w trakcie wycieczki) m.in.: Góry Pieprzowe, Podziemna Trasa Turystyczna prowadząca po sandomierskich  lochach, Bazylika Katedralna, Wąwóz Królowej Jadwigi, Dworek Ojca Mateusza, Muzeum Diecezjalne (Dom Długosza), Brama Opatowska, Furta Dominikańska, Muzeum w zamku i inne.

• planowany powrót do Bochni ok. 20:00.

Członkowie PTTK  – 110

Sympatycy – 120

• opiekę przodownika (js);
  • transport autokarem, opłaty drogowe, parkingowe;
  • bilety do Muzeum Archeologiczne, Rezerwat Krzemionki

Koszty dodatkowe uzależnione od wyboru miejsc do zwiedzania:
Podziemna trasa turystyczna – bilet normalny 20,00 zł, ulgowy: 16,00 zł
Dom Długosza (Muzeum Diecezjalne) – bilet normalny: 8,00 zł, ulgowy: 4,00 zł
Rejs Statkiem po Wiśle (30 minut rejsu) – bilet normalny: 18,00 zł, ulgowy: 15,00 zł

Uczestnicy wycieczek są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących
zaleceń związanych z przeciwdziałaniem i zapobieganiem COVID-19

Zapisy w biurze Oddziału

z równoczesną wpłatą kosztów wycieczki

Ilość miejsc ograniczona!

• Młodzież do lat 18. może wziąć udział tylko pod opieką osób dorosłych.
  • Impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne!
  • Zapisując się na wyjazd każdy uczestnik akceptuje zawarte w ofercie warunki oraz wyraża zgodę na publikowanie zdjęć z tego wydarzenia na stronie internetowej PTTK O/Bochnia, podmiotów współpracujących czy lokalnych portalach informacyjnych.
  • Organizatorzy nie zwracają kosztów wycieczki osobom zgłoszonym i przyjętym na imprezę, które nie wzięły w niej udziału.
  • Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Karty Turysty.
  • Kierownictwo imprezy nie przejmuje odpowiedzialności za wypadki i szkody wynikłe w czasie wycieczki, zarówno wobec uczestników, jak i osób trzecich.
  • Ostateczna interpretacja regulaminu i zmiany programowe należą do kierownictwa wycieczki.
  • Za nieprzestrzeganie powyższego regulaminu oraz zasad kulturalnego zachowania się uczestnicy mogą być wykluczeni z imprezy.
  • Ubiór odpowiedni do pory roku i warunków pogodowych, warto zabrać ze sobą termos z ciepłą herbatą oraz dużo dobrego humoru J
  • Uprzejmie informujemy uczestników wycieczek organizowanych przez Oddział PTTK w Bochni; że po zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 2 dni w przeciwnym razie osoba ta zostanie skreślona z listy wycieczki.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany tras wędrówek

w zależności od warunków atmosferycznych!

Zapisy oraz dodatkowe informacje
w biurze Oddziału PTTK
ul. Bernardyńska 10, 32–700 Bochnia
tel. 14 612 27 62, e–mail:
pttkbochnia@interia.pl

Zapraszamy!

Dodaj do kalendarza 2021-09-18 06:00:00 2021-09-18 20:00:00 Europe/Warsaw Na szlaku UNESCO Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział w Bochni zaprasza na wyjazd z cyklu „Szlakiem Zabytków Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce” w dniu 18.09.2021 Na szlaku UNESCO Krzemionkowski region prehistorycznego górnictwa krzemienia pasiastego (Krzemionki) w Sudole jest  najlepiej zachowanym, najbardziej zróżnicowanym technicznie i kompletnym prehistorycznie kompleksem wydobywczym. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć i poznać świat sprzed tysięcy lat. To podróż do czasów okresu neolitu. Wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego  UNESCO w 2019 roku.  … Świętokrzyskie PTTK Bochnia pttkbochnia@gmail.com