Tam gdzie szlak nie sięga tam droga

2021-08-29 06:00 - 20:00

Miejsce: Beskid Niski

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze

Oddział w Bochni

zaprasza na wyjazd

Tam gdzie szlak nie sięga tam droga.

Magurycz Duży i historia bartnickich kamieniarzy

29.08.2021

Dziamera to szczyt gęsto porośnięty lasem ale jeszcze na początku XXw wypasano tu owce i woły. Dziś po gospodarce pasterskiej nie zostało wiele. Wiele pozostało po I wojnie światowej. Cmentarze- nieme pamiątki wielkiej wojny spotkać można wszędzie. Również na naszej drodze.

Niedziela, 29.08

Wyjazd:  godz. 6:00 – z Bochni parking koło kościółka szkolnego

Godz. 6:20 – Brzesko pod Inter Marche

Przejście piesze: - Bartne Cerkiew - Osuwisko/ kamieniołom na stokach Magurycza Dużego - Magurycz Duży 777mnpm - Zawiersza 669 mnpm - Kornuta 677 mnpm - cmentarz nr 67 I wojny światowej - Ropica Górna

Długość trasy: ~ 14 km;

Członkowie PTTK  – 65

Sympatycy – 70

• opiekę przewodnika;
  • przejazd autokarem;
  • opłaty drogowe parkingowe.

Uczestnicy wycieczek są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących
zaleceń związanych z przeciwdziałaniem i zapobieganiem COVID-19

Zapisy w biurze Oddziału

z równoczesną wpłatą kosztów wycieczki

Ilość miejsc ograniczona!

• Młodzież do lat 18. może wziąć udział tylko pod opieką osób dorosłych.
  • Impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne!
  • Zapisując się na wyjazd każdy uczestnik akceptuje zawarte w ofercie warunki oraz wyraża zgodę na publikowanie zdjęć z tego wydarzenia na stronie internetowej PTTK O/Bochnia, podmiotów współpracujących czy lokalnych portalach informacyjnych.
  • Organizatorzy nie zwracają kosztów wycieczki osobom zgłoszonym i przyjętym na imprezę, które nie wzięły w niej udziału.
  • Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Karty Turysty.
  • Kierownictwo imprezy nie przejmuje odpowiedzialności za wypadki i szkody wynikłe w czasie wycieczki, zarówno wobec uczestników, jak i osób trzecich.
  • Ostateczna interpretacja regulaminu i zmiany programowe należą do kierownictwa wycieczki.
  • Za nieprzestrzeganie powyższego regulaminu oraz zasad kulturalnego zachowania się uczestnicy mogą być wykluczeni z imprezy.
  • Ubiór odpowiedni do pory roku i warunków pogodowych, warto zabrać ze sobą termos z ciepłą herbatą oraz dużo dobrego humoru J
  • Uprzejmie informujemy uczestników wycieczek organizowanych przez Oddział PTTK w Bochni; że po zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 2 dni w przeciwnym razie osoba ta zostanie skreślona z listy wycieczki.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany tras wędrówek

w zależności od warunków atmosferycznych!

Zapisy oraz dodatkowe informacje
w biurze Oddziału PTTK
ul. Bernardyńska 10, 32–700 Bochnia
tel. 14 612 27 62, e–mail:
pttkbochnia@interia.pl

Zapraszamy!

Dodaj do kalendarza 2021-08-29 06:00:00 2021-08-29 20:00:00 Europe/Warsaw Tam gdzie szlak nie sięga tam droga Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział w Bochni zaprasza na wyjazd Tam gdzie szlak nie sięga tam droga.  Magurycz Duży i historia bartnickich kamieniarzy 29.08.2021   Malowniczy szczyt Beskidu Niskiego- Magurycz Duży od XVIIw ściśle związany był z miejscowością Bartne a to za sprawą znanych na całej łemkowszczyźnie kamieniarzy bartnickich którzy czerpiąc piaskowiec z jego zboczy pośrednio doprowadzili do osunięcia się zbocza. Dzięki temu pozostał nam „księżycowy” charakter już łagodnego wschodniego zbocza góry. Dziamera to… Beskid Niski PTTK Bochnia pttkbochnia@gmail.com