Tam gdzie szlak nie sięga tam droga

Tam gdzie szlak nie sięga tam droga

Tam gdzie szlak nie sięga tam droga

2021-08-29 06:00 - 20:00

Miejsce: Beskid Niski

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze

Oddział w Bochni

zaprasza na wyjazd

Tam gdzie szlak nie sięga tam droga.

 Magurycz Duży i historia bartnickich kamieniarzy

29.08.2021

 

Malowniczy szczyt Beskidu Niskiego- Magurycz Duży od XVIIw ściśle związany był z miejscowością Bartne a to za sprawą znanych na całej łemkowszczyźnie kamieniarzy bartnickich którzy czerpiąc piaskowiec z jego zboczy pośrednio doprowadzili do osunięcia się zbocza. Dzięki temu pozostał nam „księżycowy” charakter już łagodnego wschodniego zbocza góry.

Dziamera to szczyt gęsto porośnięty lasem ale jeszcze na początku XXw wypasano tu owce i woły. Dziś po gospodarce pasterskiej nie zostało wiele. Wiele pozostało po I wojnie światowej. Cmentarze- nieme pamiątki wielkiej wojny spotkać można wszędzie. Również na naszej drodze.

 

PROGRAM

Niedziela, 29.08

           

Wyjazd:  godz. 6:00 – z Bochni parking koło kościółka szkolnego

                      Godz. 6:20 – Brzesko pod Inter Marche

Przejście piesze: - Bartne Cerkiew - Osuwisko/ kamieniołom na stokach Magurycza Dużego - Magurycz Duży 777mnpm - Zawiersza 669 mnpm - Kornuta 677 mnpm - cmentarz nr 67 I wojny światowej - Ropica Górna

 

 

Długość trasy: ~ 14 km;

 • Powrót ok. 17:00

 

Koszt uczestnictwa:

Członkowie PTTK  – 65

Sympatycy – 70

W tej kwocie zapewniamy:

 • opiekę przewodnika;
 • przejazd autokarem;
 • opłaty drogowe parkingowe.

Można u nas płacić BONEM TURYSTYCZNYM

 

Uczestnicy wycieczek są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących
zaleceń związanych z przeciwdziałaniem i zapobieganiem COVID-19

 

Członkowie PTTK z opłaconą składką mają ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.

 

 

Zapisy w biurze Oddziału

z równoczesną wpłatą kosztów wycieczki

 

Ilość miejsc ograniczona!

 

Regulamin

 • Młodzież do lat 18. może wziąć udział tylko pod opieką osób dorosłych.
 • Impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne!
 • Zapisując się na wyjazd każdy uczestnik akceptuje zawarte w ofercie warunki oraz wyraża zgodę na publikowanie zdjęć z tego wydarzenia na stronie internetowej PTTK O/Bochnia, podmiotów współpracujących czy lokalnych portalach informacyjnych.
 • Organizatorzy nie zwracają kosztów wycieczki osobom zgłoszonym i przyjętym na imprezę, które nie wzięły w niej udziału.
 • Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Karty Turysty.
 • Kierownictwo imprezy nie przejmuje odpowiedzialności za wypadki i szkody wynikłe w czasie wycieczki, zarówno wobec uczestników, jak i osób trzecich.
 • Ostateczna interpretacja regulaminu i zmiany programowe należą do kierownictwa wycieczki.
 • Za nieprzestrzeganie powyższego regulaminu oraz zasad kulturalnego zachowania się uczestnicy mogą być wykluczeni z imprezy.
 • Ubiór odpowiedni do pory roku i warunków pogodowych, warto zabrać ze sobą termos z ciepłą herbatą oraz dużo dobrego humoru J
 • Uprzejmie informujemy uczestników wycieczek organizowanych przez Oddział PTTK w Bochni; że po zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 2 dni w przeciwnym razie osoba ta zostanie skreślona z listy wycieczki.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany tras wędrówek

w zależności od warunków atmosferycznych!

Zapisy oraz dodatkowe informacje
w biurze Oddziału PTTK
ul. Bernardyńska 10, 32–700 Bochnia
tel. 14 612 27 62, e–mail: 
pttkbochnia@interia.pl

Zapraszamy!

Dodaj do kalendarza 2021-08-29 06:00:00 2021-08-29 20:00:00 Europe/Warsaw Tam gdzie szlak nie sięga tam droga Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział w Bochni zaprasza na wyjazd Tam gdzie szlak nie sięga tam droga.  Magurycz Duży i historia bartnickich kamieniarzy 29.08.2021   Malowniczy szczyt Beskidu Niskiego- Magurycz Duży od XVIIw ściśle związany był z miejscowością Bartne a to za sprawą znanych na całej łemkowszczyźnie kamieniarzy bartnickich którzy czerpiąc piaskowiec z jego zboczy pośrednio doprowadzili do osunięcia się zbocza. Dzięki temu pozostał nam „księżycowy” charakter już łagodnego wschodniego zbocza góry. Dziamera to… Beskid Niski PTTK Bochnia pttkbochnia@gmail.com