Tam gdzie szlak nie się...

Tam gdzie szlak nie sięga, tam droga. Wołowiec- Banica

Tam gdzie szlak nie sięga, tam droga. Wołowiec- Banica

brak kategorii

PTTK Bochnia

2021-04-12

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze

Oddział w Bochni

 

zaprasza na wyjazd

 

 Tam gdzie szlak nie sięga, tam droga

Wołowiec- Banica

24.04.2021

               

 

To cykl wycieczek prowadzonych z dala od utartych ścieżek i szlaków. To wędrówki do ciekawych miejsc do których zazwyczaj prowadzą ścieżki zwierząt, leśne drogi, bądź drogi wyznaczane przez grzbiet, potok czy rozległą dolinę. To nieco inne spojrzenie na otaczającą nas przyrodę która z tej perspektywy wygląda bardziej tajemniczo, mrocznie, zagadkowo ale i uroczo. „Tam gdzie szlak nie sięga tam droga” to nie tylko wędrówka, to również opis tego z czym się stykami, z historią, przyrodą, etnografią, architekturą.

 

PROGRAM

 

Sobota, 24.04.

           

 • Wyjazd: 6:00 – z Bochni parking koło kościółka szkolnego

                      Godz. 6:20 – Brzesko pod Inter Marche

Przejście piesze: Wołowiec - winny szlak rowerowy - Nieznajowa – MPN - Kapliczka w Czarne – Czarne - Pomnik ofiar Thalernhofu – PGR - Pomnik ofiar Halifaxa

Długość trasy: ~ 14 km;

 

Winnym szlakiem rowerowym po łemkowskich dolinach wsi Wołowiec, Nieznajowa, Czarne, Banica. Choć nie na rowerze to z dobrym winem, w końcu winny szlak zobowiązuje. Niezwykle malownicza trasa doliną potoku Zawoja przez który trzeba się kilkukrotnie przeprawić by w końcu znaleźć się po właściwej stronie, przy jej ujściu do rzeki Wisłoka. Samo ujście do Wisłoki to przepiękny banior z krystalicznie czystą i zimną wodą. Wołowiec, Czarne, Banica to miejscowości Beskidu Niskiego w których życie toczy się w innym rytmie, z dala od wielkomiejskich przestrzeni, od tego co hałaśliwe co stało się naszą cywilizacyjną codziennością a spokój i cisza to pokłosie akcji Wisła która w 1947r spustoszyła nieodwracalnie te tereny.

 

 • Powrót o k. 18:00

 

Koszt uczestnictwa:

Członkowie PTTK  – 70

Sympatycy – 75

W tej kwocie zapewniamy:

 • opiekę przewodnika;
 • przejazd autokarem;

 

Z dodatkowych rzeczy należy zabrać:

buty do przejścia przez rzekę (klapki, sandały, buty sportowe), wino.  

 

Można u nas płacić BONEM TURYSTYCZNYM

 

Uczestnicy wycieczek są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących
zaleceń związanych z przeciwdziałaniem i zapobieganiem COVID-19

 

Członkowie PTTK z opłaconą składką mają ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.

 

 

Zapisy w biurze Oddziału

z równoczesną wpłatą kosztów wycieczki

 

Ilość miejsc ograniczona!

 

Regulamin

 • Młodzież do lat 18. może wziąć udział tylko pod opieką osób dorosłych.
 • Impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne!
 • Zapisując się na wyjazd każdy uczestnik akceptuje zawarte w ofercie warunki oraz wyraża zgodę na publikowanie zdjęć z tego wydarzenia na stronie internetowej PTTK O/Bochnia, podmiotów współpracujących czy lokalnych portalach informacyjnych.
 • Organizatorzy nie zwracają kosztów wycieczki osobom zgłoszonym i przyjętym na imprezę, które nie wzięły w niej udziału.
 • Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Karty Turysty.
 • Kierownictwo imprezy nie przejmuje odpowiedzialności za wypadki i szkody wynikłe w czasie wycieczki, zarówno wobec uczestników, jak i osób trzecich.
 • Ostateczna interpretacja regulaminu i zmiany programowe należą do kierownictwa wycieczki.
 • Za nieprzestrzeganie powyższego regulaminu oraz zasad kulturalnego zachowania się uczestnicy mogą być wykluczeni z imprezy.
 • Ubiór odpowiedni do pory roku i warunków pogodowych, warto zabrać ze sobą termos z ciepłą herbatą oraz dużo dobrego humoru J
 • Uprzejmie informujemy uczestników wycieczek organizowanych przez Oddział PTTK w Bochni; że po zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 2 dni w przeciwnym razie osoba ta zostanie skreślona z listy wycieczki.

 

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany tras wędrówek

w zależności od warunków atmosferycznych!

Zapisy oraz dodatkowe informacje
w biurze Oddziału PTTK
ul. Bernardyńska 10, 32–700 Bochnia
tel. 14 612 27 62, e–mail: 
pttkbochnia@interia.pl

Zapraszamy!