Rajd Tatrzański

2024-08-23

Rajd Tatrzański

23–25.08.2024 r.

Zapraszamy na trzydniową tatrzańską przygodę! Naszą wyprawę rozpoczniemy w pierwszy dzień z Tatrzańskiej Jaworzyny, dawnych dóbr łowieckich Christiana Hohenlohe ( gdzie polował m.in. na bizony, koziorożce, które sam tam sprowadził), skąd udamy się na Przełęcz pod Kopą, a następnie na Szeroką Przełęcz Bielską i jedynym szlakiem prowadzącym przez Tatry Bielskie zejdziemy do Zdziaru.

W drugi dzień wyruszymy na jeden z najdłuższych tatrzańskich szlaków prowadzących ze Starego Smokovca przez Zbójnickie Schronisko na Rohatkę, której przejście zalicza się do jednych z najpiękniejszych tatrzańskich wypraw, następnie zejdziemy do Zmarzłego Stawu i piękną, długą Doliną Białej Wody dojdziemy do Łysej Polany.

W trzeci dzień udamy się na Skalnate Pleso, znajdujący się u stóp Łomnicy staw, a dla chętnych będzie możliwość wyjazdu na Łomnicką Przełęcz i przejście
pod Wielką Łomnicką Basztę. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników Tatr!

Piątek: 23.08.2024

wyjazd:

6:00 Bochnia z przystanku: PLAC PUŁASKIEGO (KOŁO SĄDU) lokalizacja

Brzesko - parking przy Intermarche - (proszę zgłaszać przy zapisie)

1 Dzień:

Wyjazd: 6:00 Bochnia

Trasa: Tatranská Javorina- Pod Muráňom - Kopské sedlo- Široké sedlo - Monkova dolina - Ždiar, Tatra

Długość: około 17 km
Czas przejścia: około 6 h
Przewyższenie: około 950 m
Punkty GOT: 26 pkt.

2 Dzień:

Wyjazd: 5:30

Trasa: Starý Smokovec – Hrebienok - Nad Rainerovou chatou - Zbojnícka chata - Prielom (Rohatka) - Pod Poľským hrebeňom - Polana Pod Vysokou - Lysá Poľana, parking

Długość: około 25 km
Czas przejścia: około 9:30 h
Przewyższenie: około 1300 m
Punkty GOT: 40 pkt.

3 Dzień:

Śniadanie: 8:00
Wyjazd: 9:00

Trasa: Kežmarská Biela voda, bus - Šalviový pramen - Nizna Folvarska Polana - Rázc. Pod Malou Svistovkou - Skalnatá chata* - Tatranská Lomnica

*- indywidualna możliwość wyjazdu wyciągiem na Łomnicką Przełęcz

Długość: około 14.5 km
Czas przejścia: około 6 h
Przewyższenie: około 900 m
Punkty GOT: 25 pkt.

planowany powrót do Bochni ok. godz. 21:00

Członkowie PTTK  –  650

• - opiekę przodownika (ŁP);
  • - transport autokarem, opłaty drogowe, parkingowe;
  • - 2 x nocleg w pensjonacie Koliba, w 2/3 osobowych pokojach. Każdy pokój posiada własną łazienkę i balkon
  • - 1 x śniadanie
  • - Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • - ubezpieczenie turystyczne na Słowacji

Przy Pensjonacie jest Restauracja, w której zakupić będzie można sobie posiłek i spędzić czas wolny.

- Zabieramy kije trekkingowe, odzież przeciwdeszczową, herbatę lub coś ciepłego do picia, zapas
wody i jedzenia oraz dobry humor!
- W drugi dzień opłata za Przewodnika UIMLA – 8 EUR od osoby

Przy zapisie wymagana opłata rezerwacyjna w wysokości 200 zł.

Warunkiem odbycia się wycieczki jest uzbieranie się minimalnej ilości osób.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany tras i zwiedzanych atrakcji

w zależności od warunków atmosferycznych, czasu i aktywności grupy.

Wycieczka odbywa się bez względu na warunki atmosferyczne. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy, zwiedzanych punktów w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i dyspozycyjności grupy.