Majówka: Łódź i Ziemia...

Majówka: Łódź i Ziemia Łódzka

2021-03-12

PTTK Oddział w Bochni

zaprasza na

Majówkę: Łódź i Ziemia Łódzka

01.05.–02.05.2020

Program wyjazdu

I dzień: Godz. 03:45 zbiórka w Bochni, zatoczka poniżej kościółka szkolnego, wyjazd o 4:00, przejazd na trasie Bochnia –  Łódź; zwiedzanie Łodzi z przewodnikiem - zespołu rezydencjonalno-fabrycznego Księży Młyn – swoiste miasto w mieście, wytwór geniuszu najbogatszego z łódzkich fabrykantów (jego rezydencja, domy robotników, budynki pofabryczne, szkoła, remiza straży, konsumy)

- pieszy spacer po ul. Piotrkowskiej (m.in. łódzka aleja gwiazd kina, galeria rzeźb sławnych łodzian, zabytkowa zabudowa rezydencjonalna z przełomu XIX i XIX w.)

- Manufaktura (centrum handlowo-rozrywkowo-usługowe powstałe na terenie dawnej fabryki włókienniczej), następnie Muzeum Miasta Łodzi.

Później przejazd do Rogowa zwiedzanie arboretum, zakwaterowanie, obiadokolacja.

II dzień: Śniadanie. Przejazd i spacer po Spale - letniej rezydencji prezydentów Polski następnie zwiedzanie Bunkra w Konewce przejazd do Inowłódzi – zwiedzanie zamku i kościoła romańskiego – Anielin, Szaniec Hubala i na powrocie Kleszczów k/Kamieńska (największa odkrywka górnicza w Polsce)

Powrót do Bochni (w godzinach wieczornych).

Koszt wycieczki:

członkowie PTTK  360zł  (opłacone składki na 2021rok)

sympatycy   370zł

W tym następujące świadczenia:

• Nocleg w pensjonacie nad Zalewem Sulejowskim
  • wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja;
  • wstępy do zwiedzanych obiektów
  • przejazd autokarem turystycznym, opłaty drogowe i parkingowe;
  • ubezpieczenie NNW, KL;
  • opieka pilota;
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/os.

Zapisując się na wyjazd należy wpłacić zaliczkę w wysokości 150 zł,

pozostałą kwotę prosimy uiścić do 22.04.2021 r.

Uwaga: Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za zmiany cen biletów oraz zmiany godzin otwarcia obiektów. Na wyjazd należy zabrać obuwie turystyczne.

Niezapomniane wrażenia i miła turystyczna atmosfera  - gratis!

• Młodzież do lat 18. może wziąć udział tylko pod opieką osób dorosłych.
  • Impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne!
  • Zapisując się na wyjazd każdy uczestnik akceptuje zawarte w ofercie warunki oraz wyraża zgodę na publikowanie zdjęć z tego wydarzenia na stronie internetowej PTTK O/Bochnia, podmiotów współpracujących czy lokalnych portalach informacyjnych.
  • Organizatorzy nie zwracają kosztów wycieczki osobom zgłoszonym i przyjętym na imprezę, które nie wzięły w niej udziału.
  • Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Karty Turysty.
  • Kierownictwo imprezy nie przejmuje odpowiedzialności za wypadki i szkody wynikłe w czasie wycieczki, zarówno wobec uczestników, jak i osób trzecich.
  • Ostateczna interpretacja regulaminu i zmiany programowe należą do kierownictwa wycieczki.
  • Za nieprzestrzeganie powyższego regulaminu oraz zasad kulturalnego zachowania się uczestnicy mogą być wykluczeni z imprezy.
  • Ubiór odpowiedni do pory roku i warunków pogodowych, warto zabrać ze sobą termos z ciepłą herbatą oraz dużo dobrego humoru J
  • Uprzejmie informujemy uczestników wycieczek organizowanych przez Oddział PTTK w Bochni; że po zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym danego uczestnika na wycieczkę, należy dokonać wymaganej wpłaty w ciągu 2 dni w przeciwnym razie osoba ta zostanie skreślona z listy wycieczki.

Zapisy w biurze Oddziału PTTK - ul. Bernardyńska 10, 32-700 Bochnia
tel. 14/6122762, e–mail: pttkbochnia@interia.pl