PTTK Oddział w Bochni

Oddział PTTK w Bochni

ul. Bernardyńska 10

32-700 Bochnia

 

POKAŻ NA MAPIE!

tel/fax. 0-14 612-27-62

pttkbochnia@interia.pl

Numer konta: KBS Oddział w Bochni 43 8591 0007 0080 0299 5755 0001

Newsletter PTTK

W prosty sposób zapisz się do naszego newslettera!

 

Bądź na bieżąco z informacjami na temat aktualnych promocji oraz planowanych wypraw i wycieczek!


Zapisz Wypisz   

akceptuję regulamin

FACEBOOK
Reklama

Home » Menu Główne » Imprezy » Kronika » 2012 » Przewodnicy PTTK — Dzieciom

Przewodnicy PTTK — Dzieciom

9 lutego 2012 roku przewodnicy z Koła Przewodników im. Ks. Walentego Gadowskiego z Bochni zorganizowali imprezę dla młodzieży i dzieci z biedniejszych rodzin w ramach Małopolskich Obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych. Impreza „Przewodnicy PTTK Dzieciom” — 2012 odbyła się pod hasłem: „Śladami ks. Karola Wojtyły — Papieża Jana Pawła II po Małopolsce” i była dofinansowana przez Urząd Marszałkowski w Krakowie.

Wycieczkę krajoznawczą opracował przewodnik Wojciech Pałka i wspól-nie poprowadził z Łukaszem Szotem oraz Dariuszem Pałką.

Dzieci wraz z opiekunami (50 osób) wyruszyły autokarem z Bochni do Niegowici — pierwszej placówki kapłańskiej ks. Karola Wojtyły. Tutaj zwiedziły kościół, pomnik Karola Wojtyły i pamiątki w Izbie Regionalnej. Następnie przez Łapanów przejechaliśmy do Limanowej, którą odwiedzał ksiądz i biskup Karol Wojtyła, a w drodze do Starego Sącza przejeżdżał Papież Jan Paweł II. Zwiedziliśmy Bazylikę MB Bolesnej oraz zdobyliśmy Miejską Górę (szlak papieski). Była piękna zimowa pogoda — trochę mrozu, dużo śniegu, słońca i radości... Dalej udaliśmy się do Starego Sącza — tu zwiedziliśmy klasztor Klarysek i ołtarz papieski na starosądeckich błoniach. Także tutaj w DCP odbyło się uroczyste podsumowanie imprezy — smaczny posiłek, wręczenie uczestnikom certyfikatów i pamiątek oraz ogłoszenie konkursu „Przewodnik w oczach dziecka„, który ma na celu uwidocznienie potrzeby angażowania przewodnika na wycieczkach oraz celowości jego pracy przy organizacji wycieczek. Zadowolone i radosne dzieci wróciły do Bochni o godzinie 1700.


Kronika
  • img1