PTTK Oddział w Bochni

Oddział PTTK w Bochni

ul. Bernardyńska 10

32-700 Bochnia

 

POKAŻ NA MAPIE!

tel/fax. 0-14 612-27-62

pttkbochnia@interia.pl

Numer konta: KBS Oddział w Bochni 43 8591 0007 0080 0299 5755 0001

Newsletter PTTK

W prosty sposób zapisz się do naszego newslettera!

 

Bądź na bieżąco z informacjami na temat aktualnych promocji oraz planowanych wypraw i wycieczek!


Zapisz Wypisz   

akceptuję regulamin

FACEBOOK
Reklama

Home » Menu Główne » Imprezy » Kronika » 2008 » Po inauguracji

Po inauguracji

„Echo piosnkę niesie w dal...”

 

W dniu 21 lutego 2008 roku w „Domu Bochniaków” odbyła się inauguracja obchodów Jubileuszu 80–lecia Oddziału PTT – PTTK w Bochni. Pod hasłem „Wspólne Bochnian śpiewanie” Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej od pewnego już czasu organizuje imprezy, do udziału w których zaprasza wszystkich, którym miły jest „gromadny” śpiew. Tym razem, wspólnie z naszym Oddziałem PTTK, zaproszono do udziału turystów (i nie tylko). Spotkanie zaszczycili swoją obecnością szczególni goście: Jacek Pająk – Starosta Bocheński i Bogdan Kosturkiewicz – Burmistrz Bochni. Spotkanie prowadził Prezes Oddziału Wiesiek Panek, a oprawę muzyczną zapewnili: Stanisław Domański (fortepian), Jerzy Grzesik (skrzypce), Józef Serwiński (harmonijka ustna), Małgosia Mroczek i Wiesiek Panek (gitara).

Turystyczna piosenka jest niezbędnym elementem wszystkich turystycznych wędrówek. Piosenki śpiewane przy ognisku, w nocnej scenografii, mają szczególną magię. „Zwyczaj to stary jak świat…”, „rozpalmy tu ogień…” – tak głoszą słowa popularnej piosenki. Wtedy łączą się serca zgromadzonych wokół ognia, nawiązują nowe przyjaźnie. Wszyscy odczuwamy podniosłość chwili, chciałoby się powiedzieć „chwilo trwaj …”.

Wprawdzie w „Domu Bochniaków” brakło (z oczywistych powodów) ogniska, ale nastrój był wesoły, turystyczny. Spotkanie rozpoczęto piosenkami zapraszającymi na turystyczny szlak: „Ja mam tylko jeden świat” i „Chodź z nami na rajd”. Później powędrowaliśmy „Hej w góry, w góry” i w „Bieszczady”, a na gorczańskiej hali zapłonęła „Watra”". Przypomnieliśmy, że najlepsza pora na wędrówki to „Lato (które jednak) z ptakami odchodz”. A późną jesienią, gdy „Od Turbacza wieje wiatr” najprzyjemniejsze są chwile spędzone „We wtorek, w schronisku, po sezonie”. Wszystko, co przyjemne na turystycznym szlaku, jednak szybko mija. O tym mówiły słowa ostatnich przez nas śpiewanych piosenek: „Bando, bando rozstania nadszedł już czas” oraz „Ogniska już dogasa blask”.

Tak więc „przy innym ogniu, w inną noc – do zobaczenia znów”.

Jeden z wielu uczestników spotkania

 

Kronika
  • img1