PTTK Oddział w Bochni

Oddział PTTK w Bochni

ul. Bernardyńska 10

32-700 Bochnia

 

POKAŻ NA MAPIE!

tel/fax. 0-14 612-27-62

pttkbochnia@interia.pl

Numer konta: KBS Oddział w Bochni 43 8591 0007 0080 0299 5755 0001

Newsletter PTTK

W prosty sposób zapisz się do naszego newslettera!

 

Bądź na bieżąco z informacjami na temat aktualnych promocji oraz planowanych wypraw i wycieczek!


Zapisz Wypisz   

akceptuję regulamin

FACEBOOK
Reklama

Home » Menu Główne » Imprezy » Kronika » 2010 » III Złazisko Młodzieży

III Złazisko Młodzieży

Dzień Ziemi

 

III Złazisko Młodzieży odbyło się 22 kwietnia 2010 roku w Beskidzie Makowskim. Głównym celem Złaziska było promowanie eko – postaw oraz uczczenie 40–lecia ustanowienia Dnia Ziemi na świecie i 20–lecia w Polsce. Impreza zorganizowana była przez Oddział PTTK w Bochni pod patronatem naszego Starostwa Powiatowego.

Głównymi organizatorami byli koledzy przewodnicy: Łukasz Szot i Krzysztof Paduch. Pomagali w różny sposób inni przewodnicy (Wiesław Panek, P. Błąkała, Tomasz Fischer, Wojciech Pałka oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej przy oddziale PTTK w Bochni – Andrzej Kalemba). Na Przełęczy Suchej zgromadziło się 250 młodzieży z różnych szkół, najwięcej z I LO w Bochni. Wśród uczestników była także młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Bochni. Najpierw było przejście szlakami turystycznymi Beskidu Makowskiego. Trasy były zróżnicowane – od łatwiejszych do trudniejszych.

Część grup przeszło ambitną górską trasę od Przełęczy Wierzbanowskiej przez Lubomir (904 m) – Łysinę – Polanę Kudłacze. Warunki na trasie były dość trudne – świeży śnieg i było dość zimno, chociaż nie padało. W czasie przejścia sprzątaliśmy góry. Zwiedziliśmy także obserwatorium astronomiczne na Lubomirze uczestnicząc w mini prelekcji nt. obserwacji nieba. Odpoczęliśmy nieco w schronisku PTTK na Kudłaczach – jedynym takim obiekcie w Beskidzie Makowskim. Na Przełęczy Suchej było ognisko, kiełbasa, śpiew piosenek turystycznych i podsumowanie konkursów. Każda grupa miała wykonać jedną literę z wyrazu „ZŁAZISKO”

Po imprezie plenerowej, pełni wrażeń, wróciliśmy do domów około godz. 1800. (Tekst i foto: Wojciech Pałka)

 

Kronika
  • img1