PTTK Oddział w Bochni

Oddział PTTK w Bochni

ul. Bernardyńska 10

32-700 Bochnia

 

POKAŻ NA MAPIE!

tel/fax. 0-14 612-27-62

pttkbochnia@interia.pl

Numer konta: KBS Oddział w Bochni 43 8591 0007 0080 0299 5755 0001

Newsletter PTTK

W prosty sposób zapisz się do naszego newslettera!

 

Bądź na bieżąco z informacjami na temat aktualnych promocji oraz planowanych wypraw i wycieczek!


Zapisz Wypisz   

akceptuję regulamin

FACEBOOK
Reklama

Home » Menu Główne » Koło przewodników » Dzień Przewodnika Turystycznego w Małopolsce 2014

Dzień Przewodnika Turystycznego w Małopolsce 2014

Małopolanie świętują  Międzynarodowy Dzień Przewodnika. Główne uroczystości odbyły się na Kopcu Kościuszki w Krakowie.

Mimo deregulacji w dniu 21 lutego 2014 r. na zorganizowaną przez Marszałka Województwa Małopolskiego Galę przybyło ponad 200 przewodników. Międzynarodowy Dzień Przewodników został ustanowiony w 1989 roku podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych. W centrum kongresowym przy Kopcu Kościuszki było czerwono od kurtek przewodnickich.

W Gali uczestniczyło dwoje naszych przedstawicieli: Koleżanka A. Kostecka i W. Pałka. Niestety nie mógł przybyć odznaczony dyplomem  za „Wkład w Rozwój i Promocję Turystyki w Małopolsce” kolega K. Paduch. W zastępstwie dyplom odebrał prezes naszego Koła Przewodników W. Pałka.

Zebranych przewodników powitał Wicemarszałek Małopolski Wojciech Kozak, wiceprzewodnicząca komisji Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego Teresa Starmach i dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Miasta Elżbieta Kantor. Przewodnikom wręczono dyplomy i podziękowania za „Wkład w Rozwój i Promocję Turystyki w Małopolsce”. Podziękowanie za wykonywanie zawodu przewodnika wyraził również prof. UJ Mieczysław Rokosz. Zdano relacje z cyklu imprez towarzyszącym obchodom tego dnia: „Przewodnicy PTTK dzieciom” i „Przewodnicy mieszkańcom”. Uczestnicy zwiedzili Kopiec Kościuszki i wystawę pt. „Twierdza, a miasto Kraków 1846 –1918”. Całość prowadził pan Andrzej Wojdyło z „Gazety Krakowskiej”.

 A później już była tylko biesiada turystyczna… 

Kronika
  • img1